11 May 2018

Kornea Nakli Nedir?

Kornea Nedir? Kornea, gözün en önünde yer alan ve görme işlevinde büyük rolü olan gözün saydam tabakasıdır. Korneanın saydamlığı birçok hastalık tarafından bozulabilir. Kornea saydamlığı doğuştan, genetik kökenli veya sonradan geçirilen travma, enfeksiyon ve cerrahi sonrasında bozulursa görme kalitesi azalır. Kornea Nakli Nedir? Kornea nakli, gözün çeşitli hastalıklar sonucu bozulmuş olan ön saydam tabakasının donörden … Continue reading →Kornea Nakli Nedir?
11 May 2018

What is The Keratokonus?

KERATOKONUS Keratoconus is a cornea deficit which generally affects both of the eyes. Keratoconus is a cornea illness which is characterized as its top gets thinner and erects that it is often asymmetric and not inflammatory. Keratoconus is mostly seen in women that it improves between the ages 20 and 40, and decreases after 40 … Continue reading →What is The Keratokonus?
11 May 2018

Kornea Hastalıkları ve Tedavisi

Kornea Nedir? Kornea, gözün en ön kısmında yer alan ışığı odaklamak ve gözü dış etkenlerden korumak için özelleşmiş saydam ve eğimli bir dokudur. Bu doku gözün en kuvvetli odaklayıcı kırıcı ortamıdır. Kornea kırıcılık özelliği sayesinde dış ortamdan gelen ışığın retinaya odaklanmasını sağlar. Kornea saydam ve damarsız yapıdadır. Damarsız olmasına karşın sinir dağılımı deriden 300–400 kat … Continue reading →Kornea Hastalıkları ve Tedavisi
01 Kas 2017

Göz Sağlığı Önemlidir

Siz de uykusu geldiğinde, uzun süre bilgisayar başında vakit geçirdiğinde ya da televizyon izlediğinde gözlerini kaşıyan veya ovuşturanlardan mısınız? O zaman dikkat. Göz kaşıma hareketi çoğu kişi için sıradan bir eylem olsa da çok sık tekrarlandığında çeşitli hastalıklara zemin hazırlayabiliyor. Keratokonus 20 ile 40 yaş arasında ilerleme gösteriyor Genellikle her iki gözü etkileyen ve sıklıkla … Continue reading →Göz Sağlığı Önemlidir
01 Kas 2017

Sigara Göze Zararlı mı?

Yapılan bir araştırmaya göre Sarı Nokta Hastalığı’ nda sigara içenler, içmeyenlere göre 4 kat daha fazla risk altında. Amerikan Sağlık Birliği’ne göre, ABD’de 10 milyondan fazla kişiyi etkileyen Sarı Nokta Hastalığı, 65 yaş üzerindeki görme kayıplarının en önemli sebepleri arasında yer alıyor. 2007 yılında Göz Bilim Arşivi’nde yayınlanan habere göre sigara içen kişiler, içmeyenlere göre … Continue reading →Sigara Göze Zararlı mı?